Beblenheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beblenheim
Komunë
Vendndodhja
Beblenheim is located in Franca
Beblenheim
Beblenheim
43°25′51″V 0°09′19″L / 43.4308°V 0.1553°L / 43.4308; 0.1553Koordinatat: 43°25′51″V 0°09′19″L / 43.4308°V 0.1553°L / 43.4308; 0.1553
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Ribeauvillé
Kantoni Kaysersberg
Ndërbashkësia Pays de Ribeauvillé
Kryetari Antoine Kleim
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.61 km2
Popullsia 961 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68980
INSEE 68023


Beblenheim është një komunëFrancë. Beblenheim bën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 961 banorë dhe sipërfaqe 5.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]