Becquigny, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Becquigny
Komunë
Vendndodhja
Becquigny is located in Franca
Becquigny
Becquigny
46°36′23″V 2°12′50″L / 46.6064°V 2.2139°L / 46.6064; 2.2139Koordinatat: 46°36′23″V 2°12′50″L / 46.6064°V 2.2139°L / 46.6064; 2.2139
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Bohain-en-Vermandois
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Cendrine Roy-Morisot
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.67 km2
Lartësia 161 m (m.n.d.)
Popullsia 280 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2110
INSEE 2061


Becquigny është një komunëFrancë. Becquigny bën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 280 banorë dhe sipërfaqe 4.67 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]