Beffu-et-le-Morthomme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beffu-et-le-Morthomme
Komunë
noform
Pamje nga Beffu-et-le-Morthomme
Vendndodhja
Beffu-et-le-Morthomme is located in Franca
Beffu-et-le-Morthomme
Beffu-et-le-Morthomme
48°47′39″V 5°10′57″L / 48.7942°V 5.1825°L / 48.7942; 5.1825Koordinatat: 48°47′39″V 5°10′57″L / 48.7942°V 5.1825°L / 48.7942; 5.1825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Grandpré
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari Régis Barre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.49 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 72 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8250
INSEE 8056


Beffu-et-le-Morthomme është një komunëFrancë. Beffu-et-le-Morthomme bën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 5.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]