Behonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Behonne
Komunë
Vendndodhja
Behonne is located in Franca
Behonne
Behonne
47°58′18″V 2°10′11″P / 47.9717°V 2.1697°P / 47.9717; -2.1697Koordinatat: 47°58′18″V 2°10′11″P / 47.9717°V 2.1697°P / 47.9717; -2.1697
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Bar-le-Duc
Kantoni Vavincourt
Ndërbashkësia Bar-le-Duc
Kryetari Jacques Singler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.17 km2
Lartësia 302 m (m.n.d.)
Popullsia 678 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55000
INSEE 55041


Behonne është një komunëFrancë. Behonne bën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 678 banorë dhe sipërfaqe 9.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Behonne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale