Beillé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beillé
Komunë
Vendndodhja
Beillé is located in Franca
Beillé
Beillé
49°15′03″V 4°13′07″L / 49.2508°V 4.2186°L / 49.2508; 4.2186Koordinatat: 49°15′03″V 4°13′07″L / 49.2508°V 4.2186°L / 49.2508; 4.2186
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement Mamers
Kantoni Tuffé
Ndërbashkësia Communauté de communes du Pays de l'Huisne Sarthoise
Kryetari René Ganier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Popullsia 490 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72160
INSEE 72031


Beillé është një komunëFrancë. Beillé bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 490 banorë (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009) dhe sipërfaqe 8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beillé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale