Beine-Nauroy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beine-Nauroy
Komunë
noform
Pamje nga Beine-Nauroy
Vendndodhja
Beine-Nauroy is located in Franca
Beine-Nauroy
Beine-Nauroy
47°24′47″V 5°12′21″L / 47.4131°V 5.2058°L / 47.4131; 5.2058Koordinatat: 47°24′47″V 5°12′21″L / 47.4131°V 5.2058°L / 47.4131; 5.2058
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Reims
Kantoni Beine-Nauroy
Ndërbashkësia Mont de Berru
Kryetari Francis Floquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.68 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 1046 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51490
INSEE 51046


Beine-Nauroy është një komunëFrancë. Beine-Nauroy bën pjesë në departamentin Marnerajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 1046 banorë dhe sipërfaqe 42.68 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]