Beinheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beinheim
Komunë
noform
Pamje nga Beinheim
Stema_figura
Vendndodhja
Beinheim is located in Franca
Beinheim
Beinheim
47°13′53″V 5°15′20″L / 47.2314°V 5.2556°L / 47.2314; 5.2556Koordinatat: 47°13′53″V 5°15′20″L / 47.2314°V 5.2556°L / 47.2314; 5.2556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Wissembourg
Kantoni Seltz
Ndërbashkësia Plaine de la Sauer et du Seltzbach
Kryetari Bernard Hentsch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.23 km2
Popullsia 1886 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67930
INSEE 67025


Beinheim është një komunëFrancë. Beinheim bën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 1886 banorë dhe sipërfaqe 15.23 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]