Beissat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beissat
Komunë
Vendndodhja
Beissat is located in Franca
Beissat
Beissat
43°30′31″V 1°34′12″L / 43.5086°V 1.57°L / 43.5086; 1.57Koordinatat: 43°30′31″V 1°34′12″L / 43.5086°V 1.57°L / 43.5086; 1.57
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Courtine
Ndërbashkësia Sources de la Creuse
Kryetari Gérard Rougier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.49 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 32 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23260
INSEE 23019


Beissat është një komunëFrancë. Beissat bën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 32 banorë dhe sipërfaqe 14.49 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Beissat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale