Belbèse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belbèse
Komunë
Vendndodhja
Belbèse is located in Franca
Belbèse
Belbèse
43°08′01″V 1°01′38″L / 43.1336°V 1.0272°L / 43.1336; 1.0272Koordinatat: 43°08′01″V 1°01′38″L / 43.1336°V 1.0272°L / 43.1336; 1.0272
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Tarn-et-Garonne
Qarku Arrondissement Castelsarrasin
Kantoni Beaumont-de-Lomagne
Ndërbashkësia Lomagne Tarn-et-Garonnaise
Kryetari Jean-Luc Issanchou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.65 km2
Lartësia 169 m (m.n.d.)
Popullsia 96 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 82500
INSEE 82015


Belbèse është një komunëFrancë. Belbèse bën pjesë në departamentin Tarn-et-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 3.65 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]