Belbèze-de-Lauragais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belbèze-de-Lauragais
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belbèze-de-Lauragais is located in Franca
Belbèze-de-Lauragais
Belbèze-de-Lauragais
42°48′58″V 1°57′25″L / 42.816°V 1.957°L / 42.816; 1.957Koordinatat: 42°48′58″V 1°57′25″L / 42.816°V 1.957°L / 42.816; 1.957
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montgiscard
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari Catherine Gaven
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.71 km2
Lartësia 220 m (m.n.d.)
Popullsia 98 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31450
INSEE 31058


Belbèze-de-Lauragais është një komunëFrancë. Belbèze-de-Lauragais bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 98 banorë dhe sipërfaqe 3.71 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]