Belbèze-en-Comminges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belbèze-en-Comminges
Komunë
Vendndodhja
Belbèze-en-Comminges is located in Franca
Belbèze-en-Comminges
Belbèze-en-Comminges
44°23′22″V 2°20′16″L / 44.3894°V 2.3378°L / 44.3894; 2.3378Koordinatat: 44°23′22″V 2°20′16″L / 44.3894°V 2.3378°L / 44.3894; 2.3378
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Saint-Gaudens
Kantoni Salies-du-Salat
Ndërbashkësia Canton de Salies-du-Salat
Kryetari Raymond Joube
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.56 km2
Lartësia 407 m (m.n.d.)
Popullsia 107 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31260
INSEE 31059


Belbèze-en-Comminges është një komunëFrancë. Belbèze-en-Comminges bën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 107 banorë dhe sipërfaqe 9.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]