Belcastel, Aveyron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belcastel
Komunë
noform
Pamje nga Belcastel
Stema_figura
Vendndodhja
Belcastel is located in Franca
Belcastel
Belcastel
44°23′22″V 2°20′16″L / 44.389444°V 2.337778°L / 44.389444; 2.337778Koordinatat: 44°23′22″V 2°20′16″L / 44.389444°V 2.337778°L / 44.389444; 2.337778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Rodez
Kantoni Rignac
Ndërbashkësia Pays Rignacois
Kryetari Claude Cayla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.74 km2
Lartësia 450 m (m.n.d.)
Popullsia 228 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12390
INSEE 12024


Belcastel është një komunëFrancë. Belcastel bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 10.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]