Belcastel-et-Buc

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belcastel-et-Buc
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belcastel-et-Buc is located in Franca
Belcastel-et-Buc
Belcastel-et-Buc
43°02′19″V 2°20′28″L / 43.0386°V 2.3411°L / 43.0386; 2.3411Koordinatat: 43°02′19″V 2°20′28″L / 43.0386°V 2.3411°L / 43.0386; 2.3411
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Saint-Hilaire
Ndërbashkësia Le Limouxin et le Saint-Hilairois
Kryetari Roger Souleres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.15 km2
Lartësia 490 m (m.n.d.)
Popullsia 68 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11580
INSEE 11029


Belcastel-et-Buc është një komunëFrancë. Belcastel-et-Buc bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 68 banorë dhe sipërfaqe 14.15 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]