Beleymas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beleymas
Komunë
noform
Pamje nga Beleymas
Vendndodhja
Beleymas is located in Franca
Beleymas
Beleymas
47°38′V 6°51′L / 47.64°V 6.85°L / 47.64; 6.85Koordinatat: 47°38′V 6°51′L / 47.64°V 6.85°L / 47.64; 6.85
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Bergerac
Kantoni Villamblard
Ndërbashkësia Pays de Villamblard
Kryetari Bernard Denoix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.07 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24140
INSEE 24034


Beleymas është një komunëFrancë. Beleymasbën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 245 banorë dhe sipërfaqe 16.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]