Belflou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belflou
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belflou is located in Franca
Belflou
Belflou
43°19′09″V 1°47′11″L / 43.3192°V 1.7864°L / 43.3192; 1.7864Koordinatat: 43°19′09″V 1°47′11″L / 43.3192°V 1.7864°L / 43.3192; 1.7864
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Carcassonne
Kantoni Salles-sur-l'Hers
Ndërbashkësia Hers et Ganguise
Kryetari Christian Condouret
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.93 km2
Lartësia 216 m (m.n.d.)
Popullsia 106 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11410
INSEE 11030


Belflou është një komunëFrancë. Belfloubën pjesë në departamentin Auderajonit Oksitania. Komuna ka një popullsi prej 106 banorë dhe sipërfaqe 8.93 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belflou – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale