Belgodère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belgodère
Qytet
Vendndodhja
Belgodère is located in Franca
Belgodère
Belgodère
44°25′13″V 6°10′39″L / 44.4203°V 6.1775°L / 44.4203; 6.1775Koordinatat: 44°25′13″V 6°10′39″L / 44.4203°V 6.1775°L / 44.4203; 6.1775
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Corsica
Departamenti Haute-Corse
Qarku Arrondissement Calvi
Kantoni Belgodère
Ndërbashkësia E Cinque Pieve di Balagna
Kryetari Mortini Lionel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.01 km2
Lartësia 310 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 2B034


Belgodère është një komunëFrancë. Belgodèrebën pjesë në departamentin Haute-Corserajonit Corsica. Komuna ka një popullsi prej 477 banorë dhe sipërfaqe 13.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]