Belin-Béliet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belin-Béliet
Komunë
noform
Pamje nga Belin-Béliet
Stema_figura
Vendndodhja
Belin-Béliet is located in Franca
Belin-Béliet
Belin-Béliet
48°54′09″V 6°34′42″L / 48.9025°V 6.5783°L / 48.9025; 6.5783Koordinatat: 48°54′09″V 6°34′42″L / 48.9025°V 6.5783°L / 48.9025; 6.5783
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Arcachon
Kantoni Belin-Béliet
Ndërbashkësia Val de l'Eyre
Kryetari Marie-Christine Lemonnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 156.03 km2
Lartësia 27 m (m.n.d.)
Popullsia 4144 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33830
INSEE 33042


Belin-Béliet është një komunëFrancë. Belin-Bélietbën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 4144 banorë dhe sipërfaqe 156.03 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]