Belle-Église

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belle-Église
Komunë
Vendndodhja
Belle-Église is located in Franca
Belle-Église
Belle-Église
45°38′45″V 2°13′35″L / 45.6458°V 2.2264°L / 45.6458; 2.2264Koordinatat: 45°38′45″V 2°13′35″L / 45.6458°V 2.2264°L / 45.6458; 2.2264
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Neuilly-en-Thelle
Ndërbashkësia Pays de Thelle
Kryetari Philippe Vincenti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.83 km2
Lartësia 49 m (m.n.d.)
Popullsia 578 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60540
INSEE 60060


Belle-Église është një komunëFrancë. Belle-Églisebën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 578 banorë dhe sipërfaqe 7.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]