Belle-Isle-en-Terre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belle-Isle-en-Terre
Komunë
noform
Pamje nga Belle-Isle-en-Terre
Stema_figura
Vendndodhja
Belle-Isle-en-Terre is located in Franca
Belle-Isle-en-Terre
Belle-Isle-en-Terre
44°44′24″V 0°12′56″P / 44.74°V 0.2156°P / 44.74; -0.2156Koordinatat: 44°44′24″V 0°12′56″P / 44.74°V 0.2156°P / 44.74; -0.2156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Côtes-d'Armor
Qarku Arrondissement Guingamp
Kantoni Belle-Isle-en-Terre
Ndërbashkësia Pays de Belle-Isle-en-Terre
Kryetari François Le Marrec
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.11 km2
Popullsia 1057 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22810
INSEE 22005


Belle-Isle-en-Terre është një komunëFrancë. Belle-Isle-en-Terrebën pjesë në departamentin Côtes-d'Armorrajonit . Komuna ka një popullsi prej 1057 banorë dhe sipërfaqe 14.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]