Belleau, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleau
Komunë
noform
Pamje nga Belleau
Vendndodhja
Belleau is located in Franca
Belleau
Belleau
48°02′37″V 3°36′32″L / 48.0436°V 3.6089°L / 48.0436; 3.6089Koordinatat: 48°02′37″V 3°36′32″L / 48.0436°V 3.6089°L / 48.0436; 3.6089
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Château-Thierry
Kantoni Château-Thierry
Ndërbashkësia Région de Château-Thierry
Kryetari Monique Benier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.72 km2
Lartësia 106 m (m.n.d.)
Popullsia 127 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2400
INSEE 2062


Belleau është një komunëFrancë. Belleaubën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 127 banorë dhe sipërfaqe 6.72 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]