Belleau, Meurthe-et-Moselle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleau
Komunë
Vendndodhja
Belleau is located in Franca
Belleau
Belleau
48°49′50″V 6°10′55″L / 48.8306°V 6.1819°L / 48.8306; 6.1819Koordinatat: 48°49′50″V 6°10′55″L / 48.8306°V 6.1819°L / 48.8306; 6.1819
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Meurthe-et-Moselle
Qarku Arrondissement Nancy
Kantoni Nomeny
Ndërbashkësia Seille et Mauchère
Kryetari Didier Dupont
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.38 km2
Lartësia 233 m (m.n.d.)
Popullsia 797 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 54610
INSEE 54059


Belleau është një komunëFrancë. Belleaubën pjesë në departamentin Meurthe-et-Mosellerajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 797 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 20.38 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]