Bellechassagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellechassagne
Komunë
Vendndodhja
Bellechassagne is located in Franca
Bellechassagne
Bellechassagne
47°22′50″V 5°04′14″L / 47.3806°V 5.0706°L / 47.3806; 5.0706Koordinatat: 47°22′50″V 5°04′14″L / 47.3806°V 5.0706°L / 47.3806; 5.0706
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Corrèze
Qarku Arrondissement Ussel
Kantoni Sornac
Ndërbashkësia Bugeat - Sornac - Millevaches au Cœur
Kryetari Claude Bauvy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.34 km2
Popullsia 73 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19290
INSEE 19021


Bellechassagne është një komunëFrancë. Bellechassagnebën pjesë në departamentin Corrèzerajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 73 banorë dhe sipërfaqe 13.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]