Bellecombe-en-Bauges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellecombe-en-Bauges
Komunë
Vendndodhja
Bellecombe-en-Bauges is located in Franca
Bellecombe-en-Bauges
Bellecombe-en-Bauges
45°44′17″V 6°08′35″L / 45.7381°V 6.1431°L / 45.7381; 6.1431Koordinatat: 45°44′17″V 6°08′35″L / 45.7381°V 6.1431°L / 45.7381; 6.1431
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Châtelard
Ndërbashkësia Pays des Bauges
Kryetari Bernard Bécu
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.89 km2
Popullsia 610 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73340
INSEE 73036


Bellecombe-en-Bauges është një komunëFrancë. Bellecombe-en-Baugesbën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 610 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 22.89 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]