Bellefond, Gironde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefond
Komunë
noform
Pamje nga Bellefond
Vendndodhja
Bellefond is located in Franca
Bellefond
Bellefond
49°05′54″V 2°28′04″L / 49.0983°V 2.4678°L / 49.0983; 2.4678Koordinatat: 49°05′54″V 2°28′04″L / 49.0983°V 2.4678°L / 49.0983; 2.4678
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Langon
Kantoni Targon
Ndërbashkësia Targonnais
Kryetari Marcel Alonso
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.19 km2
Lartësia 80 m (m.n.d.)
Popullsia 230 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33760
INSEE 33044


Bellefond është një komunëFrancë. Bellefondbën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe 3.19 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]