Bellefonds

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefonds
Komunë
Vendndodhja
Bellefonds is located in Franca
Bellefonds
Bellefonds
46°38′50″V 0°35′32″L / 46.6472°V 0.5922°L / 46.6472; 0.5922Koordinatat: 46°38′50″V 0°35′32″L / 46.6472°V 0.5922°L / 46.6472; 0.5922
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Akuitania e Re
Departamenti Vienne
Qarku Arrondissement Châtellerault
Kantoni Vouneuil-sur-Vienne
Kryetari Jean-Marie Barraud-Ducheron
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.5 km2
Lartësia 60 m (m.n.d.)
Popullsia 233 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 86210
INSEE 86020


Bellefonds është një komunëFrancë. Bellefondsbën pjesë në departamentin Viennerajonit Akuitania e Re. Komuna ka një popullsi prej 233 banorë dhe sipërfaqe 8.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]