Bellefontaine, Vosges

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefontaine
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellefontaine is located in Franca
Bellefontaine
Bellefontaine
43°54′27″V 2°16′26″L / 43.9075°V 2.2739°L / 43.9075; 2.2739Koordinatat: 43°54′27″V 2°16′26″L / 43.9075°V 2.2739°L / 43.9075; 2.2739
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Plombières-les-Bains
Kryetari Jean-Michel Georges
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.11 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 951 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88370
INSEE 88048


Bellefontaine është një komunëFrancë. Bellefontainebën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 951 banorë dhe sipërfaqe 39.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]