Bellefosse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellefosse
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Bellefosse is located in Franca
Bellefosse
Bellefosse
48°24′20″V 7°12′57″L / 48.4056°V 7.2158°L / 48.4056; 7.2158Koordinatat: 48°24′20″V 7°12′57″L / 48.4056°V 7.2158°L / 48.4056; 7.2158
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lindja e madhe
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Schirmeck
Ndërbashkësia Haute-Bruche
Kryetari Alice Morel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.34 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 67026


Bellefosse është një komunëFrancë. Bellefossebën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Lindja e madhe. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 7.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]