Bellegarde, Gard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde is located in Franca
Bellegarde
Bellegarde
43°45′16″V 4°30′55″L / 43.7544°V 4.5153°L / 43.7544; 4.5153Koordinatat: 43°45′16″V 4°30′55″L / 43.7544°V 4.5153°L / 43.7544; 4.5153
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Oksitania
Departamenti Gard
Qarku Arrondissement Nîmes
Kantoni Beaucaire
Ndërbashkësia Beaucaire-Terre d'Argence
Kryetari Juan Antoine Martinez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.96 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 6183 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30127
INSEE 30034


Bellegarde është një komunëFrancë. Bellegardebën pjesë në departamentin Gardrajonit Oksitania. Komuna ka një popullsi prej 6183 banorë dhe sipërfaqe 44.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]