Bellegarde-Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-Sainte-Marie
Komunë
Vendndodhja
Bellegarde-Sainte-Marie is located in Franca
Bellegarde-Sainte-Marie
Bellegarde-Sainte-Marie
46°06′30″V 5°49′36″L / 46.1083°V 5.8267°L / 46.1083; 5.8267Koordinatat: 46°06′30″V 5°49′36″L / 46.1083°V 5.8267°L / 46.1083; 5.8267
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Cadours
Kryetari Martine Cazaux-Calvet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.66 km2
Lartësia 230 m (m.n.d.)
Popullsia 194 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31530
INSEE 31061


Bellegarde-Sainte-Marie është një komunëFrancë. Bellegarde-Sainte-Mariebën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 11.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]