Bellegarde-en-Marche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellegarde-en-Marche
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellegarde-en-Marche is located in Franca
Bellegarde-en-Marche
Bellegarde-en-Marche
49°42′30″V 1°13′37″L / 49.7083°V 1.2269°L / 49.7083; 1.2269Koordinatat: 49°42′30″V 1°13′37″L / 49.7083°V 1.2269°L / 49.7083; 1.2269
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Limousin
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Aubusson
Kantoni Bellegarde-en-Marche
Ndërbashkësia [[Auzances-Bellegarde]]
Kryetari Jean-Pierre Bonnaud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.14 km2
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Popullsia 434 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23190
INSEE 23020


Bellegarde-en-Marche është një komunëFrancë. Bellegarde-en-Marchebën pjesë në departamentin Creuserajonit Limousin. Komuna ka një popullsi prej 434 banorë dhe sipërfaqe 3.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]