Bellemagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellemagny
Komunë
Vendndodhja
Bellemagny is located in Franca
Bellemagny
Bellemagny
49°07′32″V 0°12′36″P / 49.1256°V 0.21°P / 49.1256; -0.21Koordinatat: 49°07′32″V 0°12′36″P / 49.1256°V 0.21°P / 49.1256; -0.21
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Haut-Rhin
Qarku Arrondissement Altkirch
Kantoni Dannemarie
Ndërbashkësia porte d'Alsace
Kryetari Thierry Roy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 340 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 68210
INSEE 68024


Bellemagny është një komunëFrancë. Bellemagnybën pjesë në departamentin Haut-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 2.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]