Bellenglise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellenglise
Komunë
Vendndodhja
Bellenglise is located in Franca
Bellenglise
Bellenglise
45°34′14″V 6°42′52″L / 45.5706°V 6.7144°L / 45.5706; 6.7144Koordinatat: 45°34′14″V 6°42′52″L / 45.5706°V 6.7144°L / 45.5706; 6.7144
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Le Catelet
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Vincent Duquenne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.4 km2
Lartësia 88 m (m.n.d.)
Popullsia 386 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2420
INSEE 2063


Bellenglise është një komunëFrancë. Bellenglisebën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 6.4 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]