Belleray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleray
Komunë
Vendndodhja
Belleray is located in Franca
Belleray
Belleray
43°47′28″V 1°06′36″L / 43.7911°V 1.11°L / 43.7911; 1.11Koordinatat: 43°47′28″V 1°06′36″L / 43.7911°V 1.11°L / 43.7911; 1.11
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Verdun-Centre
Kryetari Alain Andrien
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.1 km2
Lartësia 210 m (m.n.d.)
Popullsia 416 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55100
INSEE 55042


Belleray është një komunëFrancë. Belleraybën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 416 banorë dhe sipërfaqe 5.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]