Belleu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleu
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belleu is located in Franca
Belleu
Belleu
48°49′09″V 6°05′55″L / 48.8192°V 6.0986°L / 48.8192; 6.0986Koordinatat: 48°49′09″V 6°05′55″L / 48.8192°V 6.0986°L / 48.8192; 6.0986
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Soissons
Kantoni Soissons-Sud
Ndërbashkësia Soissonnais
Kryetari Bernard Grégoire
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.53 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 3907 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2200
INSEE 2064


Belleu është një komunëFrancë. Belleubën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 3907 banorë dhe sipërfaqe 4.53 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belleu – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale