Belleville-et-Châtillon-sur-Bar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-et-Châtillon-sur-Bar
Komunë
noform
Pamje nga Belleville-et-Châtillon-sur-Bar
Stema_figura
Vendndodhja
Belleville-et-Châtillon-sur-Bar is located in Franca
Belleville-et-Châtillon-sur-Bar
Belleville-et-Châtillon-sur-Bar
45°13′18″V 3°49′15″L / 45.2217°V 3.8208°L / 45.2217; 3.8208Koordinatat: 45°13′18″V 3°49′15″L / 45.2217°V 3.8208°L / 45.2217; 3.8208
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Qarku Arrondissement Vouziers
Kantoni Chesne
Ndërbashkësia Argonne Ardennaise
Kryetari René Bocquet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.21 km2
Lartësia 236 m (m.n.d.)
Popullsia 322 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8240
INSEE 8057


Belleville-et-Châtillon-sur-Bar është një komunëFrancë. Belleville-et-Châtillon-sur-Barbën pjesë në departamentin Ardennesrajonit Champagne-Ardenne. Komuna ka një popullsi prej 322 banorë dhe sipërfaqe 21.21 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]