Belleville-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belleville-sur-Meuse
Komunë
Vendndodhja
Belleville-sur-Meuse is located in Franca
Belleville-sur-Meuse
Belleville-sur-Meuse
49°57′42″V 3°14′12″L / 49.9617°V 3.2367°L / 49.9617; 3.2367Koordinatat: 49°57′42″V 3°14′12″L / 49.9617°V 3.2367°L / 49.9617; 3.2367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Charny-sur-Meuse
Ndërbashkësia Charny-sur-Meuse
Kryetari Yves Peltier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.16 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 3192 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55430
INSEE 55043


Belleville-sur-Meuse është një komunëFrancë. Belleville-sur-Meusebën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 3192 banorë dhe sipërfaqe 10.16 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]