Belleville (Ontario)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Belleville (kthjellim).


Belleville
City of Belleville
—  qytet  —
Pamje nga Belleville (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontea Hastings
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°10′00″V 77°23′00″P / 44.166667°V 77.383333°P / 44.166667; -77.383333 (Belleville)Koordinatat: 44°10′00″V 77°23′00″P / 44.166667°V 77.383333°P / 44.166667; -77.383333 (Belleville)
Sipërfaqja 246,76 km2
Popullsia 48.821Stampa:En Stampa:Fr Popullsia vlerësuar në vitin 2.006 nga Qendra Kombëtare e Statistikave kanadeze banorë 2006
Dendësia Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "[" banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Prefiksi 613
Kodi Postar K8N o K8P
Vendndodhja
Belleville is located in Kanadaja
Belleville
Belleville
www.city.belleville.on.ca/

Belleville është një qytetKontea Hastings, Ontario, Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 246.76 km² dhe popullsi 48821Stampa:En Stampa:Fr Popullsia vlerësuar në vitin 2006 nga Qendra Kombëtare e Statistikave kanadeze banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario