Bellevue-la-Montagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellevue-la-Montagne
Komunë
Vendndodhja
Bellevue-la-Montagne is located in Franca
Bellevue-la-Montagne
Bellevue-la-Montagne
45°13′18″V 3°49′15″L / 45.221667°V 3.820833°L / 45.221667; 3.820833Koordinatat: 45°13′18″V 3°49′15″L / 45.221667°V 3.820833°L / 45.221667; 3.820833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Le Puy-en-Velay
Kantoni Allègre
Ndërbashkësia Les Portes d'Auvergne
Kryetari Jean-Claude Recipon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.74 km2
Lartësia 990 m (m.n.d.)
Popullsia 467 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43350
INSEE 43026


Bellevue-la-Montagne është një komunëFrancë. Bellevue-la-Montagne bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 467 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 32.74 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]