Bellicourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellicourt
Komunë
noform
Pamje nga Bellicourt
Vendndodhja
Bellicourt is located in Franca
Bellicourt
Bellicourt
43°27′27″V 0°26′10″L / 43.4575°V 0.4361°L / 43.4575; 0.4361Koordinatat: 43°27′27″V 0°26′10″L / 43.4575°V 0.4361°L / 43.4575; 0.4361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardy
Departamenti Aisne
Qarku Arrondissement Saint-Quentin
Kantoni Le Catelet
Ndërbashkësia Pays du Vermandois
Kryetari Marcel Leclere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.77 km2
Lartësia 132 m (m.n.d.)
Popullsia 638 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2420
INSEE 2065


Bellicourt është një komunëFrancë. Bellicourtbën pjesë në departamentin Aisnerajonit Picardy. Komuna ka një popullsi prej 638 banorë dhe sipërfaqe 9.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]