Bellot, Seine-et-Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellot
Komunë
Vendndodhja
Bellot is located in Franca
Bellot
Bellot
49°32′11″V 2°39′18″L / 49.5364°V 2.655°L / 49.5364; 2.655Koordinatat: 49°32′11″V 2°39′18″L / 49.5364°V 2.655°L / 49.5364; 2.655
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni [[Île-de-France]]
Departamenti [[Seine-et-Marne]]
Qarku Arrondissement Provins
Kantoni Rebais
Kryetari Jean Gallois
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.36 km2
Popullsia 786 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 77510
INSEE 77030


Bellot është një komunëFrancë. Bellotbën pjesë në departamentin [[Seine-et-Marne]] të rajonit [[Île-de-France]]. Komuna ka një popullsi prej 786 banorë dhe sipërfaqe 16.36 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]