Belloy, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belloy
Komunë
noform
Pamje nga Belloy
Vendndodhja
Belloy is located in Franca
Belloy
Belloy
45°32′10″V 0°33′31″P / 45.5361°V 0.5586°P / 45.5361; -0.5586Koordinatat: 45°32′10″V 0°33′31″P / 45.5361°V 0.5586°P / 45.5361; -0.5586
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Ressons-sur-Matz
Ndërbashkësia Pays des Sources
Kryetari Antoine Bardinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.98 km2
Lartësia 130 m (m.n.d.)
Popullsia 85 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60490
INSEE 60061


Belloy është një komunëFrancë. Belloybën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 2.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]