Belmont, Bas-Rhin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont
Komunë
noform
Pamje nga Belmont
Stema_figura
Vendndodhja
Belmont is located in Franca
Belmont
Belmont
45°28′28″V 5°21′52″L / 45.4744°V 5.3644°L / 45.4744; 5.3644Koordinatat: 45°28′28″V 5°21′52″L / 45.4744°V 5.3644°L / 45.4744; 5.3644
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Alsace
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Schirmeck
Ndërbashkësia Haute-Bruche
Kryetari Guy Hazemann
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.34 km2
Popullsia 176 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67130
INSEE 67027


Belmont është një komunëFrancë. Belmontbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Alsace. Komuna ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 10.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]