Belmont-lès-Darney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-lès-Darney
Komunë
Vendndodhja
Belmont-lès-Darney is located in Franca
Belmont-lès-Darney
Belmont-lès-Darney
47°46′14″V 6°36′42″L / 47.7706°V 6.6117°L / 47.7706; 6.6117Koordinatat: 47°46′14″V 6°36′42″L / 47.7706°V 6.6117°L / 47.7706; 6.6117
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Darney
Ndërbashkësia Pays de Saône et Madon
Kryetari Christian Adam
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.99 km2
Popullsia 122 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88260
INSEE 88049


Belmont-lès-Darney është një komunëFrancë. Belmont-lès-Darneybën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 122 banorë dhe sipërfaqe 3.99 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]