Belmont-sur-Buttant

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-sur-Buttant
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belmont-sur-Buttant is located in Franca
Belmont-sur-Buttant
Belmont-sur-Buttant
43°12′V 1°45′L / 43.2°V 1.75°L / 43.2; 1.75Koordinatat: 43°12′V 1°45′L / 43.2°V 1.75°L / 43.2; 1.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Saint-Dié-des-Vosges
Kantoni Brouvelieures
Ndërbashkësia Canton de Brouvelieures
Kryetari Bernadette Poirat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.46 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 277 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88600
INSEE 88050


Belmont-sur-Buttant është një komunëFrancë. Belmont-sur-Buttantbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 277 banorë dhe sipërfaqe 8.46 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]