Belmont-sur-Vair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belmont-sur-Vair
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belmont-sur-Vair is located in Franca
Belmont-sur-Vair
Belmont-sur-Vair
48°05′19″V 6°05′40″L / 48.0886°V 6.0944°L / 48.0886; 6.0944Koordinatat: 48°05′19″V 6°05′40″L / 48.0886°V 6.0944°L / 48.0886; 6.0944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement [[Neufchâteau]]
Kantoni Bulgnéville
Ndërbashkësia Bulgnéville entre Xaintois et Bassigny
Kryetari Henri Bodig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.17 km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88800
INSEE 88051


Belmont-sur-Vair është një komunëFrancë. Belmont-sur-Vairbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 6.17 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]