Belrain

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belrain
Komunë
Vendndodhja
Belrain is located in Franca
Belrain
Belrain
48°24′36″V 7°03′10″L / 48.41°V 7.0528°L / 48.41; 7.0528Koordinatat: 48°24′36″V 7°03′10″L / 48.41°V 7.0528°L / 48.41; 7.0528
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Commercy
Kantoni Pierrefitte-sur-Aire
Ndërbashkësia Entre Aire et Meuse
Kryetari Patrick Gondouin
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.31 km2
Lartësia 330 m (m.n.d.)
Popullsia 48 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55260
INSEE 55044


Belrain është një komunëFrancë. Belrainbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 48 banorë dhe sipërfaqe 8.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belrain – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale