Belrupt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belrupt
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Belrupt is located in Franca
Belrupt
Belrupt
49°28′11″V 5°02′13″L / 49.4697°V 5.0369°L / 49.4697; 5.0369Koordinatat: 49°28′11″V 5°02′13″L / 49.4697°V 5.0369°L / 49.4697; 5.0369
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Vosges
Qarku Arrondissement Épinal
Kantoni Darney
Ndërbashkësia Pays de Saône et Madon
Kryetari Jean-Paul Fèvre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Popullsia 109 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 88260
INSEE 88052


Belrupt është një komunëFrancë. Belruptbën pjesë në departamentin Vosgesrajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 109 banorë dhe sipërfaqe 9.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belrupt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale