Belrupt-en-Verdunois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belrupt-en-Verdunois
Komunë
Vendndodhja
Belrupt-en-Verdunois is located in Franca
Belrupt-en-Verdunois
Belrupt-en-Verdunois
48°56′59″V 5°00′16″L / 48.9497°V 5.0044°L / 48.9497; 5.0044Koordinatat: 48°56′59″V 5°00′16″L / 48.9497°V 5.0044°L / 48.9497; 5.0044
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Verdun-Est
Kryetari Bernard Gilson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.39 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 453 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55100
INSEE 55045


Belrupt-en-Verdunois është një komunëFrancë. Belrupt-en-Verdunoisbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 453 banorë dhe sipërfaqe 9.39 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]