Belvès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvès
Komunë
noform
Pamje nga Belvès
Stema_figura
Vendndodhja
Belvès is located in Franca
Belvès
Belvès
41°37′43″V 8°48′56″L / 41.6286°V 8.8156°L / 41.6286; 8.8156Koordinatat: 41°37′43″V 8°48′56″L / 41.6286°V 8.8156°L / 41.6286; 8.8156
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Dordogne
Qarku Arrondissement Sarlat-la-Canéda
Kantoni Belvès
Kryetari Jean-Pierre Lavialle
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.66 km2
Lartësia 190 m (m.n.d.)
Popullsia 1457 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24170
INSEE 24035


Belvès është një komunëFrancë. Belvèsbën pjesë në departamentin Dordognerajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1457 banorë dhe sipërfaqe 23.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Belvès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale