Belvès-de-Castillon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Belvès-de-Castillon
Komunë
Vendndodhja
Belvès-de-Castillon is located in Franca
Belvès-de-Castillon
Belvès-de-Castillon
44°05′08″V 4°21′57″L / 44.0856°V 4.3658°L / 44.0856; 4.3658Koordinatat: 44°05′08″V 4°21′57″L / 44.0856°V 4.3658°L / 44.0856; 4.3658
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Libourne
Kantoni Castillon-la-Bataille
Kryetari Daniel Fenelon
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.61 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 319 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33350
INSEE 33045


Belvès-de-Castillon është një komunëFrancë. Belvès-de-Castillonbën pjesë në departamentin Gironderajonit Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 319 banorë dhe sipërfaqe 6.61 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]